Magazyn

Playboy to magazyn o tematyce publicystycznej oraz ilustrowanej erotyce. Jest skierowany głównie do mężczyzn, którzy chcą podążać za trendami, wiedzieć co nowego w kulturze, być na bieżąco z nowinkami technicznymi, motoryzacyjnymi i modowymi. W miesięczniku oprócz pięknych kobiet znajdują się również doskonałe wywiady z ludźmi, którzy mają coś do przekazania, ciekawe felietony i reportaże.

fot. PunkJr/cc/flickr.com

Nie byłoby Playboya gdyby nie… Hugh Hefner, amerykański dziennikarz, redaktor naczelny Playboy Enterprises. W 1953 roku założył magazyn, który wydawany jest w 26 krajach, m.in. w Polsce.

W Polsce Playboy wydawany jest przez Marquard Media Polska jako miesięcznik. Premierowy numer ukazał się w grudniu 1992 roku. Opublikowano w nim wywiad z Lechem Wałęsą, a na zdjęciach można było zobaczyć Malwinę Rzeczkowską, pierwszą polską Playmate. Aktualnie redaktorem naczelnym jest Marcin Meller (zob. Redakcja).

Dwa razy w roku jako dodatek do pisma, wydawany jest Kreator – magazyn o modzie męskiej. Męskie rozrywki, sport, trendy, zdrowie, a przede wszystkim moda i jej wszelkie oblicza to gratka dla facetów zainteresowanych lifestylem.

Głowa króliczka z muszką, to logo dzisiaj wszystkim znane i łatwo rozpoznawalne. Pojawia się dosyć często nie tylko w samym magazynie, ale również na innych produktach. Logo Playboya przewija się przez polskie salony bardzo często. Symbolizuje wyczucie smaku, gust i nieprzeciętność, a sam magazyn organizuje wszelkiego typu imprezy i przyjęcia. Jednym z nich jest plebiscyt, na którym wybierany jest Samochód Roku Playboya. Nagrody przyznawane są w 13 kategoriach. W 2011 roku odbyła się 18 edycja tego konkursu. Kolejną nagrodą Playboya jest Złoty Królik, przyznawany największym osobistościom polskich mediów oraz Wakacyjna Dziewczyna Playboya. Playboy przyznaje również tytuł Playmate Roku wybranej dziewczynie miesiąca.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s